Gaminantis vartotojas
Dvipusė apskaita
Saulės elektrinės savininkas kartu yra ir gaminantis vartotojas, kuris namams ar verslui skirtoje saulės elektrinėje gamina elektros enegiją ir ją vartoja savo reikmėms. Saulės elektrinė gali patenkinti visą elektros energijos metinį vartojimo poreikį, todėl elektros tiekėjas gaminantiems vartotojams tampa nereikalingu. ESO tinklas naudojamas gaminamos ir vartojamos elektros energijos balansui užtikrinti, o visas elektros energijos judėjimas vyksta „T“ schemos pagrindu. T-Energy padeda gaminantiems vartotojams rasti optimalius ir subalansuotus saulės elektrinių įrengimos sprendimus.
KODĖL VERTA?
APVA parama
Valstybės parama – tiek fiziniams, tiek ir juridiniams asmenims.
ESO paslaugos
Gaminančių vartotojų saulės elektrinės prie ESO tinklo prijungiamos operatyviai ir dažniausiai nemokamai.
Gaminantis vartotojas. Kaina
Atsiskaitymo su ESO planai gaminančiam vartotojui leidžia optimizuoti naudojimosi saulės elektrine išlaidas.
Atsipirkimas
Saulės elektrinės su parama atsipirkimo laikotarpis – nuo 5 iki 8 metų, o tarnavimo trukmė – 30 metų.
Turto vertė
Pastatas su įrengta estetiška ir kokybiška saulės elektrine tampa ir likvidesnis, ir vertingesnis.
Socialinė atsakomybė
Prisidedantiems prie klimato kaitos mažinimo problemų sprendimo karmos taškai garantuoti!
KAIP TAPTI GAMINANČIU VARTOTOJU?
ĮRENGIMO ETAPAI
Užpildę kliento anketą, gausite ne tik komercinį pasiūlymą, bet ir profesionalius atsakymus į klausimus „Kokios galios saulės elektrinės man reikia?”, „Ar mano pastato stogo padėtis (ir jo danga) yra tinkama saulės elektrinei?”, „Kokio gamybos rezultato galėčiau tikėtis?”, „Ar ESO nemokamai prijungs mano elektrinę?” ir kt.
Gaminančio vartotojo saulės elektrinė privalo būti sinchronizuota su namų vidaus elektros (kartu ir ESO) tinklu, todėl privalu žinoti technines sąlygas, kuriomis ESO prijungs elektrinę. Dauguma elektrinių prie tinklo prijungiamos nemokamai, tačiau dažnėja atvejų, kuomet tam tikrose vietovėse ESO tinklo infrastruktūra yra nepakankama elektrinei prijungti. Prašymas techninėms sąlygoms gauti: čia.
Kiekvienas gaminantis vartotojas gali gauti iki 3230 Eur siekiančią APVA paramą (negrąžintiną subsidiją). APVA parama suteikiama ir verslo klientams (juridiniams asmenims), kurie atitinka konkretaus kvietimo sąlygas. 2021 metais galiojantys ir planuojami APVA kvietimai: čia.
Sutartį sudarome tik po vizito į vietą, kuomet išsiaiškiname visas saulės elektrinės įrengimo subtilybes (saulės modulių išdėstymas, konstrukcijų tvirtinimo sprendimas, inverterio vieta, kabelių pravedimo maršrutas ir kt.). Informacijos surinkimui naudojame bepilotį droną, kurio surinkta informacija panaudojama projektavimo darbams atlikti ir supažinsinti klientą su projektu.
Priklausomai nuo projekto sudėtingumo, saulės elektrinės įrengimas ir kiti paleidimo-derinimo darbai užtrunka 1-3 dienas.
Kiekviena saulės elektrinė turi būti įrengta laikantis teisės aktų ir techninių reikalavimų, o prieš naudojimą – išbandyta. T-Energy – atestuotas rangovas, be tarpininkų pasirūpinantis jūsų saulės elektrinės pridavimu – pateikiant rangovo deklaraciją ESO tinklams. UAB „Tenergija” turimos licencijos.
Atlikus saulės elektrinės įrengimo darbus ir pridavus ją ESO tinklams, gaminančiam cartotojui belieka su ESO sudaryti Elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartį, kurioje apsprendžiami atsiskaitymo su ESO planai 2024 ir kiti klausimai. Praėjus kelioms dienoms po sutarties sudarymo, ESO pakeičia esamą vienpusį skaitiklį į dvipusį.
Kai ESO pakeičia skaitiklį į dvipusį, aktyvuokite inverterio paleidimo ir namų elektros skydinėje esantį saulės elektrinės automatinį jungiklius. Saulės elektrinės gamybos rezultatus stebėkite mobiliojoje aplikacijoje arba web darbalaukyje.
T-Energy parengia visus techninius ir finansinius dokumentus (įrangos atitikties ir įrengimo deklaracijos, nuotraukos ir kt.), skirtus APVA paramos išmokai gauti.
Po dokumentų APVA’i pateikimo, gaminantis vartotojas paprastai išmoką gauna 30 dienų laikotarpyje.
PASIRINKITE
APIE GAMINANČIUS VARTOTOJUS
2024 m. balandžio 25 d. ESO duomenimis Lietuvoje registruota 103 097 gaminančių vartotojų, iš kurių:
65 797 gaminantys vartotojai, vartojantys elektrą gamybos vietoje (namuose, versle, ūkyje),
37 300 nutolę gaminantys vartotojai.
Lietuvoje gaminantiems vartotojams atstovauja Elektrą iš saulės gaminančių vartotojų asociacija (EISGVA). Jos tikslas – užtikrinti gaminančių vartotojų interesus išlaikant unikalią net-metering schemą, kuomet net smulkiausi namų ūkiai ir verslai gali pasigaminti sau elektrą palankiomis sąlygomis.
- Už atgautą energijos kiekį: 0,06655 Eur/kWh (su PVM) žemosios įtampos ESO tinkle arba 0,03146 Eur/kWh (su PVM) vidutinės įtampos ESO tinkle.
- Už leistiną generuoti elektrinės galią: 4,8884 Eur/kW/mėn. (su PVM) ŽĮ ESO tinkle arba 2,2385 Eur/kW/mėn. (su PVM) VĮ ESO tinkle.
- Kilovatvalandėmis kiekiu pagal procentus (nuo patiektos į tinklus energijos kiekio): 32% ŽĮ ESO tinkle arba 20% VĮ ESO tinkle.
- Pagal gaminančio vartotojo turimą elektros energijos persiuntimo paslaugos tarifą – pasirinkus net-billing schemą.