fbpx

Gaminantis vartotojas

Dvipusė apskaita

Saulės elektrinės savininkas kartu yra ir gaminantis vartotojas, kuris namams ar verslui skirtoje saulės elektrinėje gamina elektros enegiją ir ją vartoja savo reikmėms. Saulės elektrinė gali patenkinti visą elektros energijos metinį vartojimo poreikį, todėl elektros tiekėjas gaminantiems vartotojams tampa nereikalingu. ESO tinklas naudojamas gaminamos ir vartojamos elektros energijos balansui užtikrinti, o visas elektros energijos judėjimas vyksta „T“ schemos pagrindu.

T-Energy padeda gaminantiems vartotojams rasti optimalius ir subalansuotus saulės elektrinių įrengimos sprendimus.

Gaminantis vartotojas
PRIVATŪS IR VERSLO KLIENTAI
KODĖL VERTA?
Gaminantis vartotojas, tapdamas elektros energijos iš saulės elektrinės gamintoju, sukuria pridėtinę vertę ne tik sau, bet ir aplinkiniams.

APVA parama

Valstybės parama – tiek fiziniams, tiek ir juridiniams asmenims.

ESO paslaugos

Gaminančių vartotojų saulės elektrinės prie ESO tinklo prijungiamos operatyviai ir dažniausiai nemokamai.

Gaminantis vartotojas. Kaina

Atsiskaitymo su ESO planai gaminančiam vartotojui leidžia optimizuoti naudojimosi saulės elektrine išlaidas.

Atsipirkimas

Saulės elektrinės su parama atsipirkimo laikotarpis – nuo 5 iki 8 metų, o tarnavimo trukmė – 30 metų.

Turto vertė

Pastatas su įrengta estetiška ir kokybiška saulės elektrine tampa ir likvidesnis, ir vertingesnis.

Socialinė atsakomybė

Prisidedantiems prie klimato kaitos mažinimo problemų sprendimo karmos taškai garantuoti!

KAIP TAPTI GAMINANČIU VARTOTOJU?
ĮRENGIMO ETAPAI
1. T-Energy kliento anketa.0%

Užpildę kliento anketą, gausite ne tik komercinį pasiūlymą, bet ir profesionalius atsakymus į klausimus „Kokios galios saulės elektrinės man reikia?”, „Ar mano pastato stogo padėtis (ir jo danga) yra tinkama saulės elektrinei?”, „Kokio gamybos rezultato galėčiau tikėtis?”, „Ar ESO nemokamai prijungs mano elektrinę?” ir kt.

2. ESO prisijungimo sąlygos.0%

Gaminančio vartotojo saulės elektrinė privalo būti sinchronizuota su namų vidaus elektros (kartu ir ESO) tinklu, todėl privalu žinoti technines sąlygas, kuriomis ESO prijungs elektrinę. Dauguma elektrinių prie tinklo prijungiamos nemokamai, tačiau dažnėja atvejų, kuomet tam tikrose vietovėse ESO tinklo infrastruktūra yra nepakankama elektrinei prijungti. Tuomet gaminančiam vartotojui atsiranda papildomos išlaidos, dėl kurių tenka apskritai atsisakyti investicijų į saulės elektrinę. Prašymas techninėms sąlygoms gauti: čia.

3. APVA parama.0%

Kiekvienas gaminantis vartotojas gali gauti iki 3230 Eur siekiančią APVA paramą (negrąžintiną subsidiją). APVA parama suteikiama ir verslo klientams (juridiniams asmenims), kurie atitinka konkretaus kvietimo sąlygas. 2021 metais galiojantys ir planuojami APVA kvietimai: čia.

4. Įrengimo darbų sutartis su T-Energy.0%

Sutartį sudarome tik po vizito į vietą, kuomet išsiaiškiname visas saulės elektrinės įrengimo subtilybes (saulės modulių išdėstymas, konstrukcijų tvirtinimo sprendimas, inverterio vieta, kabelių pravedimo maršrutas ir kt.). Informacijos surinkimui naudojame bepilotį droną, kurio surinkta informacija panaudojama projektavimo darbams atlikti ir supažinsinti klientą su projektu (pavyzdys).

5. Saulės elektrinės įrengimas0%

Priklausomai nuo projekto sudėtingumo, saulės elektrinės įrengimas ir kiti paleidimo-derinimo darbai užtrunka 1-3 dienas.

6. Rangovo deklaracija.0%

Kiekviena saulės elektrinė turi būti įrengta laikantis teisės aktų ir techninių reikalavimų, o prieš naudojimą – išbandyta. T-Energy – atestuotas rangovas, be tarpininkų pasirūpinantis jūsų saulės elektrinės pridavimu – pateikiant rangovo deklaraciją ESO tinklams. UAB „Tenergija” turimos licencijos.

7. Sutartis su ESO. Skaitiklio pakeitimas.0%

Atlikus saulės elektrinės įrengimo darbus ir pridavus ją ESO tinklams, gaminančiam cartotojui belieka su ESO sudaryti Elektros energijos pirkimo-pardavimo sutartį, kurioje apsprendžiami atsiskaitymo su ESO plano pasirinkimo ir kiti klausimai. Praėjus kelioms dienoms po sutarties sudarymo, ESO pakeičia esamą vienpusį skaitiklį į dvipusį.

8. Saulės elektrinės startas!0%

Kai ESO pakeičia skaitiklį į dvipusį, aktyvuokite inverterio paleidimo ir namų elektros skydinėje esantį saulės elektrinės automatinį jungiklius. Saulės elektrinės gamybos rezultatus stebėkite mobiliojoje aplikacijoje arba web darbalaukyje.

9. Dokumentai APVA išmokai gauti.0%

T-Energy parengia visus techninius ir finansinius dokumentus (įrangos atitikties ir įrengimo deklaracijos, nuotraukos ir kt.), skirtus APVA paramos išmokai gauti.

10. APVA paramos išmokėjimas.0%

Po dokumentų APVA’i pateikimo, gaminantis vartotojas paprastai išmoką gauna 30 dienų laikotarpyje.

GAMINANTIS VARTOTOJAS. TIPAI
PASIRINKITE
Pasinaudoti gaminančio vartotojo statusu gali ir fiziniai asmenys, ir verslo klientai.

T-ENERGY

KONTAKTAI

Turite klausimų? O gal pasiūlymų? Kažkas neveikia? Tuomet prašome susisiekti.

T-Energy visoje Lietuvoje

solar@t-energy.lt

T-Energy Vilnius

Gedimino pr. 20, 01103 Vilnius

WORKLAND

+370 687 08571

T-Energy Kaunas

Karaliaus Mindaugo pr. 37, 44307

ARKA

+370 641 08960