fbpx

ELEKTRINĖ NAMUOSE

A++ energetinė klasė

Saulės elektrinė namuose užtikrina pigiausios elektros tiekimą – rinktis kito tiekėjo jums nebereikės (t.y. tapsite gaminančiu vartotoju), nes ant stogo turėsite savo generatorių elektros, kurios momentinį perteklių saugos ir administruos ESO – už tai mokėsite nežymų pasaugojimo mokestį (pasinaudokite skaičiuokle).

Nuo 2021 m. naujai statomiems namams keliami A++ energetinės klasės reikalavimai, kurių pagrindinis – atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas. Daugiau negu 50 proc. energijos pastate turės būti iš atsinaujinančios energijos – saulės, vėjo elektrinės ar kt.

Saulės elektrinės atsipirkimo skaičiuoklė.

elektrinė namuose

A++ SAULĖS ELEKTRINĖ

KODĖL DABAR?

Saulės elektrinės tampa standartine įranga kiekvieniems namams. Priežastis paprasta - joje gaminama elektra yra pigesnė nei ta, kuri tiekiama ESO tinklais iš nepriklausomo tiekėjo.

Valstybės parama

APVA parama fiziniams asmenims – iki 3230 EUR subsidija, greitas ir nemokamas prijungimas.

Saulės moduliai

Per paskutinius metus (2022-2023 m.) saulės modulių kaina pasaulinėje rinkoje sumažėjo iki 50%. Kuriuos pasirinkti?

Elektros kaina

Elektros energijos kaina Lietuvos gyventojams ir verslui vis dar aukšta – siekia nuo 15 iki 25 ct/kWh.

Solidi grąža

Sutaupymai elektros energijos išlaidoms prilygsta 30-40% metinei grąžai nuo investuoto kapitalo.

Turto vertė

Pastatas su įrengta estetiška ir kokybiška saulės elektrine tampa ir likvidesnis, ir vertingesnis.

A++ energetinė klasė

Nuo 2021 m. saulės elektrinė namuose tapo privaloma siekiant pastato A++ energetinės klasės įvertinimo.

Gaminantis vartotojas

GAMINANTIS VARTOTOJAS

Dvipusė apskaita

Saulės elektrinės savininkas kartu yra ir gaminantis vartotojas, kuris namams ar verslui skirtoje saulės elektrinėje gamina elektros enegiją ir ją vartoja savo reikmėms. Saulės elektrinė gali patenkinti visą elektros energijos metinį vartojimo poreikį, todėl elektros tiekėjas gaminantiems vartotojams tampa nereikalingu. ESO tinklas naudojamas gaminamos ir vartojamos elektros energijos balansui užtikrinti, o visas elektros energijos judėjimas vyksta „T“ schemos pagrindu.

KAIP TAPTI GAMINANČIU VARTOTOJU?
PRAŠOME PATEIKTI UŽKLAUSĄ

ĮGYVENDINTI PROJEKTAI

SAULĖS ELEKTRINĖS NAMUOSE

Optimizuotos ar tradicinės, ant šlaitinio ar plokščio stogo - visų energetinių klasių namams skirtos saulės elektrinės atrodys estetiškai ir tenkins visus jų energetinius poreikius.
saulės moduliai HYUNDAI HiT-H435MF

HYUNDAI HiT-H435MF full black

2024 m. gaminantis vartotojas...

trina solar vertex s verslui

Trina Solar VERTEX S verslui

2023 m. komercinis gaminantis vartotojas...

hyundai ant fasado

Saulės elektrinė ant fasado

2023 m. saulės elektrinė ant fasado...

ATSAKYMAI Į POPULIARIAUSIUS KLAUSIMUS

Kada numatomas artimiausias kvietimas fizinių asmenų saulės elektrinėms (ant stogo ar sklype)?

Anot Energetikos ministerijos, artimiausias kvietimas fizinių asmenų saulės elektrinėms bus skelbiamas 2024 m. 2-ąjį ketvirtį. Kvietimo suma – 40 mln. Eur.

 

Kas gali gauti APVA paramą?

Kiekvienas fizinis asmuo gali gauti maksimalią 2550 Eur siekiančią negrąžintiną kompensacinę išmoką už nedidesnės kaip 10 kW saulės elektrinės įrengimui. Už 1 kW naujai įrengiamos elektrinės numatoma skirti 255 Eur kompensaciją, o už 1 kW jau įrengtos elektrinės įrengtosios galios padidinimą – 192 Eur.

 

Ar galima įsirengti didesnę nei 10 kW saulės elektrinę?

Taip, saulės elektrinė gali būti ir didesnė, tačiau ji turi atitikti reikalavimus, nurodytus ESO prisijungimo sąlygose. Tokiu atveju maksimali APVA kompensacinė išmoka bus 2550 Eur.

 

Ar galima įsirengti saulės elektrinę dar neužpildžius paraiškos APVA paramai gauti?

Taip, artimiausiame (2024 m. 2-as ketvirtis) kvietime į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų saulės elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d.

 

Ar galiu pretenduoti į APVA paramą įsirengdamas saulės elektrinę ir kituose man priklausančiuose objektuose (pvz. sodyboje, sode ir kt.)?

Maksimali 2550 Eur siekianti kompensacija yra skiriama vertinant atskirą objektą, o ne objekto savininką. Tas pats savininkas gali teikti paraišką APVA paramai gauti ir kituose jo valdomuose gyvenamosios paskirties objektuose, kuriuose įrengiama saulės elektrinė.

 

Kiek trunka saulės elektrinės įrengimas?

Saulės elektrinės įrengimo darbai trunka 1-2 darbo dienas. Prieš įrengiant būtina gauti ESO prisijungimo sąlygas (2 – 5 dienos).

 

Saulės elektrinė – ar ji atsipirks?

Ant šlaitinio stogo įrengta saulės elektrinė (toks įrengimo būdas yra pigiausias) atsiperka per 2-3 metus. Išsamesniems skaičiavimams galite pasinaudoti mūsų skaičiuokle arba pildant kliento anketą.

 

Ar tiesa, kad saulės elektrinių turėtojams netrukus bus taikoma net-billing atsiskaitymo schema?

Nepaisant beveik 2 metus publikuojamų elektros tiekėjų ir juos atstovaujančių nuomonės formuotojų viešų pareiškimų, 2023 m. gruodžio 19 d. Lietus Respublikos Seimas, patvirtindamas LR atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo Nr. XI-1375 pakeitimus, buitiniams gaminantiems vartotojams pokyčių atsiskaitymo schemoje nenumatė.